Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В четвъртък малко мъгли, повече слънце, но студено

Снимка: Елизабет Радкова

През нощта на много места ще бъде ясно, но в котловините и низините ще има мъгла или инверсионна облачност. Почти тихо. В четвъртък след обяд видимостта ще се подобрява и над по-голямата част от страната ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад. Минималните температури в повечето места ще бъдат между минус 5° и 0°, в отделни котловини ще са и по-ниски, в София – около минус 5°. Максималните ще са предимно между 7° и 12°, по-ниски в местата с трайна мъгла, в София - около 2°.
В планините ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 6°, на 2000 метра - около 0°.
По Черноморието ще бъде слънчево със слаб вятър от юг-югозапад. В сутрешните часове на отделни места видимостта ще бъде намалена. Максималните температури ще бъдат между 7° и 10°. Температурата на морската вода е 8°-9°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
На Балканите ще е предимно слънчево, почти тихо и топло. Преди обяд в низините и котловините ще е мъгливо, но видимостта ще се подобри. Най-студено ще е в София - 2°, най-топло - в Атина - 16°.
Прогноза за Европа. Дълбок и обширен циклон разположен над Скандинавския полуостров и северната част на Европейска Русия определя облачното време там. Ветровито със значителни снеговалежи ще бъде в Норвегия и северната част на Европейска Русия. С преминаването на студен атмосферен фронт през Прибалтика, Полша, Германия и Франция ще има значителни валежите от дъжд, които бързо ще преминат в сняг. Временно разкъсване на облачността ще има над Британските острови. Слънчево ще е на Пиренейския полуостров, но от север облачността ще се увеличава. Над Северна Италия ще се заоблачи и ще превали дъжд, в района на Алпите – сняг. Предимно слънчево ще е в южната част на Европейска Русия и Източна Украйна. Най-студено ще е в Санкт Петербург - минус 3°, най-топло - в Атина - 16°.
Времето по света. В Сидни ще е 22°, в Йоханесбург - 25°, в Сао Пауло - 29°, в Мексико сити - 23°, в Чикаго - 1°. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Търговище е домакин на състезание по ориентиране Купа "Великден"

Търговище е домакин на поредното издание на състезанието по ориентиране за Купа "Великден". За дните от 18 до 21 април в града се събраха около 500 състезатели от България, Швейцария, Румъния, Молдова и Украйна. Надпреварите са на средна и дълга..

публикувано на 18.04.25 в 10:58

През Дунав мост се преминава в една лента, трафикът към Турция е нормален

От "Гранична полиция" напомнят, че се извършва основен ремонт на българския участък на Дунав мост при Русе на границата ни с Румъния , поради което е въведена временна организация на движението. Трафикът се осъществява в една лента с пропускателен..

публикувано на 18.04.25 в 10:26
Отец Стефан (вляво) и отец Валтер Горра

Католически и православен свещеник: Когато празнуваме заедно Възкресение, е по-радостно

През 2025 г. католическата и православната църква отбелязват Великден на 20 април. Когато празнуваме заедно Възкресение Христово, е по-радостно. Това казаха пред БТА в Русе отец Стефан от православната църква "Свети Николай" и енорийският свещеник..

публикувано на 18.04.25 в 09:34