Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

НАП засилва контрола върху стоките с висок фискален риск

На ГКПП "Кулата" (Архив)
Снимка: БТА

След влизането на България в сухопътния Шенген НАП засилва контрола върху стоките с висок фискален риск, като проверките ще бъдат изтеглени във вътрешността на страната и на местата за разтоварване на стоки, за които Агенцията разполага с информация в реално време. Проверки, съвместно с останалите институции, ще продължат да бъдат правени и по линията на движение на товарите, които са идентифицирани като рискови от експертите по управление на риска. Това каза изпълнителният директор на НАП Румен Спецов по време на посещение на ГКПП "Кулата" на границата с Гърция, където в присъствието на министър-председателя Димитър Главчев символично беше вдигната граничната бариера.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Всеки трети е готов да защитава демокрацията, всеки пети - родината

Демокрацията трайно се възприема от солидно мнозинство в българското общество като най-добрата форма на държавно управление. Приблизително 1,5 млн. граждани заявяват готовност да рискуват личната си сигурност, за да я защитят, сочи представително..

публикувано на 06.11.25 в 11:44

"Под светлината на светулките" – изложба за самозапалванията в България през 2013 г.

През лятото на 2014 г. фотографът Филип Базен и философката Кристиан Волер обхождат България, като изследват поредица от самозапалвания в страната през 2013 г. Заснемат над 30 места, провеждат над 50 интервюта, документират общо 33 случая на..

публикувано на 06.11.25 в 11:35
Желю Желев говори пред Великото Народно събрание през лятото на 1990 г.

Френският културен институт организира конференция за президента Желю Желев

Двойна годишнина - 90 години от рождението и 10 години от смъртта на първия български президент Желю Желев, ще отбележи Френският културен институт с конференция. Събитието е насрочено за понеделник, 10 ноември, в зала "Славейков". "Президентът..

публикувано на 06.11.25 в 10:18