И тази година по традиция стотици смелчаци от Калофер и цялата страна ще се впуснат на 6 януари - Богоявление, в мъжко хоро в ледените води на река Тунджа. Ритуалът се извършва за здраве от мъже. Вярва се, че всеки, влязъл в януарските ледени води на Богоявление, ще бъде здрав през цялата година. Празникът ще започне в 4:30 ч. с тържествена Света Литургия в местната църква "Св. Архангел Михаил". След това с литийно шествие всички ще тръгнат към реката, съобщава кореспондентката на БНР Даниела Добрева. Хвърлянето на кръста във водата е предвидено за 8 ч. Според местния обичай спасителят на кръста го дава на най-малкото дете, участващо в ритуала. След това в студените води на реката се извива мъжкото хоро.
"България пази европейските граници изключително добре и успешно. Спрямо през 2024 г. опитите за нелегално преминаване на българо-турската граница са намалели с над 75%". Това заяви премиерът Росен Желязков в Копенхаген преди Срещата на Европейската..
Българин, част от хуманитарната флотилия за Газа, е сред задържаните от Израел, стана ясно от публикация в социалните мрежи на официалния канал на флотилията. Израелските военноморски сили прихванаха лодки на хуманитарната флотилия “Глобъл Сумуд”...
В брой 66 на предаването говорим за миграцията и интеграцията през конкретни примери на българи, интегрирали се успешно в чужбина и чрез разговор за миграцията от гледна точка на християнството. Слушайте: За мигрантите като „мисионери на..
Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на..