Жители на десетки градове в Европа, САЩ и Канада вече видяха хитовия български филм за професионалния и личен живот на легендарния ни футболист Георги Аспарухов. Но "Гунди – легенда за любовта" продължава обиколката си.
От "Арт театър - Берлин" отправят покана за предстоящи прожекции на филма в германските градове Касел и Саарбрюкен. В Саарбрюкен той ще бъде показан на 12 януари от 15:00 ч. в киносалон Filmhaus, (Mainzer Strasse 8, 66111 Saarbrücken), а в Касел - на 18 януари от 11:00 ч. в киносалон Filmladen Kassel (Goethe Strasse 31, 34119 Kassel).
Интерес сред българи в чужбина и техни местни приятели предизвиква все повече и другото хитово кино заглавие - "Без крила". Фимът ще бъде прожектиран в германския град Лайпциг на 25 януари от 17:00 ч. в Kinobar Prager Frühling (Bernhard-Göring-Straße 152, 04277 Leipzig), анонсира "Арт театър Берлин". От културната организация посочват, че филмът е с английски субтитри, както и, че прожекции през януари се организират в още германски градове, както и в Люксембург.
Премиерата на филма у нас беше на през декември м.г. "Без крила" проследява живота на Михаил Христов – параолимпийски световен шампион на дълъг скок, от момента, в който губи двете си ръце при инцидент с електрически ток и взема решение да се занимава професионално със спорт.
Снимки: Фейсбук страница на ART Theater BerlinВ Чикаго беше представено фототипно издание на редкия и изключително ценен "Македонски алманах", публикуван през 1940 г. в Индианаполис от Македонската патриотична организация (МПО). Във Фейсбук генералният консул на България в Чикаго Светослав..
В първите дни на септември, когато лятото се опитва да се изниже измежду пръстите ни с последните песъчинки морски пясък, от Лас Вегас долетя музикален поздрав, който ни връща към морето, слънцето и усмивките. Децата от детската театрална формация..
Вицепрезидентът Илияна Йотова откри учебната година в най-старото създадено от българи училище в чужбина - Теоретичния лицей "Св. св. Кирил и Методий" в Стар Бешенов (Дудещи Веки) в Румъния. Дворът на гимназията се оказа тесен за всички желаещи да споделят..
От 4 години Нели Ицкова е преподавател по история и география в Българското неделно училище "Пейо Яворов" в Брюксел. Разказва, че е извървяла дълъг път,..