Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 30 сорта азалии цъфтят в Ботаническата градина

Снимка: Ботаническа градина - БАН

Тропическата оранжерия на Ботаническата градина на БАН ще бъде отворена за посетители от 16 до 26 януари всеки ден от 10,00 до 16,00 часа. В колекцията цъфтят над 30 сорта азалии, част от тях – използвани за украса на царския дворец в миналото. Могат да бъдат видени и роднините им – боровинки, рододендрони, ерики, ягодово дърво и др.

В оранжериите в момента цъфтят също орхидеи, камелии, стрелиции, антуриуми и други интересни тропически растения.

Желаещите ще могат да изберат и да си купят растения за дома или офиса, избирайки от над 500 вида.

Адресът на Ботаническата градина е: София, Околовръстен път № 22. Градината се намира в подножието на Витоша, над Околовръстния път между бул. "България" и бул. „Черни връх".

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Пловдив

Пловдив привлича все повече чужди студенти

Във втория по големина български град се обучават 3314 чуждестранни студенти. Най-много са изучаващите медицина и стоматология в Пловдивския медицински университет – 2577. Те са от 68 държави, като най-много са от Великобритания, Италия, Германия и..

публикувано на 06.06.25 в 16:13

Институции обединяват усилия срещу неоснователно вдигане на цените

Комисията за защита на конкуренцията, Националната агенция за приходите и Комисията за защита на потребителите обединяват чрез споразумение усилията си срещу некоректни търговци, които ще използват въвеждането на еврото, както и периода преди..

публикувано на 06.06.25 в 12:13

Мюсюлманите в България празнуват Курбан байрам

Започна един от най-тачените за мюсюлманите празници – Курбан байрам. Той се свързва с жертвоготовността, прошката и състраданието.  Според Сезер Садулов от Районното мюфтийство в Кърджали, Курбан байрам укрепва отношенията между близки и приятели..

публикувано на 06.06.25 в 10:05