37,4% от пълнолетните българи приемат формулата на създаденото току-що правителство. Други 21,4% я приемат, но не твърдо. 16,5% по-скоро не приемат формулата, а 20,8% съвсем не я приемат. Останалите се затрудняват да отговорят.
Така правителството на Росен Желязков с мандат на ГЕРБ-СДС, с участието на БСП и ИТН и с подкрепа на ДПС на Ахмед Доган, получава стартов обществен толеранс, макар и неголям. Данните са от независим експресен телефонен сондаж на социологическа агенция "Мяра", проведен на 16 и 17 януари сред 800 души.
Най-положителни са оценките на новия кабинет сред електоратите на участващите партии. При останалите се долавя в най-добрия случай облекчение, че се е създало някакво правителство, коментират социолозите.
На 2 май председателят на Народното събрание Наталия Киселова ще присъства на отбелязването на 1160 години от покръстването на българския народ и 1170 години от създаването на българската азбука в Плиска. Това съобщиха от пресцентъра на парламента,..
25% от работещите са без трудов договор, борбата със сивата икономика трябва да е основен приоритет на държавата. Това заяви по повод Деня на труда 1 май социалният министър Борислав Гуцанов във Варна. За министъра е странно, че част от самите..
На 30 април в сградата на Конгреса на САЩ е имало среща между делегация от партия "Възраждане" и републиканския депутат Кийт Селф, който е зам.-председател на Комисията по външна политика в Камарата на представителите на САЩ и председател на..
Паметна плоча на българския революционер, писател и журналист Любен Каравелов бе поставена на фасадата на сградата на българското консулство в..
В "България днес" на 30 април слушайте : 01:12 - Актуална информация от страната и българските общности зад граница 06:30 - Прогноза за..
25% от работещите са без трудов договор, борбата със сивата икономика трябва да е основен приоритет на държавата. Това заяви по повод Деня на труда..