Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Протест блокира път, на който загина момиче в катастрофа с коне

Снимка: БТА

Пореден протест заради смъртта на 18-годишната Андреа блокира пътя за Кюстендил при село Ябълково. Момичето загина преди 20 дни в катастрофа със свободно пуснати коне.

Организаторите на протеста се заканиха, че няма да освободят движението, докато не се появят представители на поканените институции – Агенция "Пътна инфраструктура", Областното пътно управление, Българската агенция по безопасност на храните, прокуратурата, областният управител. При тях обаче се озова само кметът на Кюстендил Огнян Атанасов.

Стотината протестиращи настояха за поемане на отговорност и за бързи мерки, с които да се подобри ситуацията на пътния участък. Някои от тях бяха категорични, че при необходимост ще пренесат проявите си на граничния пункт "Гюешево".

Резултатите от проведените проверки на отговорните институции трябваше да бъдат готови на 15 януари, както и да бъдат оповестени конкретни мерки за осигуряване на безопасност. Само през м.г. в този участък са станали шест инцидента.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Голямо признание за младите в информатиката чрез президентската награда "Джон Атанасов"

Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон Атанасов" . Събитието се състоя два дни след рождената дата на видния изобретател с български..

публикувано на 07.10.25 в 13:30

В Одеса се подготвя провеждането на Дни на българската култура

Кметовете на Одеса – Генадий Труханов, и на район "Младост" в Община Варна Христо Христов разговаряха в украинския град.  Двата черноморски града са побратимени от 1992 г. и имат споразумение за сътрудничество в областта на културата, туризма,..

публикувано на 07.10.25 в 09:01

След наводненията България иска помощ от фонд "Солидарност" на ЕС

Министрите на вътрешните работи Даниел Митов и на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов разговаряха за първите процедури по възстановяване на щетите от обилните валежи в последните дни, съобщи пресцентърът на МВР. С писмо..

публикувано на 07.10.25 в 08:54