Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кристина Патрашкова разказва в Берлин за българските писатели и цензурата

Снимка: prestigebooks.bg

В Българския културен център в Берлин известната журналистка Кристина Патрашкова ще представи книгата си "Въпреки всичко. Българските писатели в годините на цензурата". Изданието е разказ за историята и съдбата на едни от най-известните български писатели, издавали творбите си преди и след 10 ноември 1989 година. Всички те са много талантливи, но някои са били по-близки до властта, а други нейни критици. Сред разглежданите автори са Богомил Райнов, Любомир Левчев, Йордан Радичков, Радой Ралин, Петър Увалиев, Георги Мишев и други.

Кристна Паткрашкова представя книгата си в галерия

"Познавах всички писатели, за които припомням в тази книга. Исках да разкажа как живееха, как общуваха, различаваше ли се публичният им образ от истинския... Публикувам и интервюта, които съм правила с тях през годините. За съжаление, те звучат стряскащо актуално и днес", пише Патрашкова, която вече представи книгата си сред сънародници в Лондон и Рим.


Събитието в германската столица е на 6 февруари от 19 часа, като ще се проведе на български език с вход свободен, научаваме от информация на БКИ-Берлин.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 10 октомври 2025 г.

В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на всичко по-важно от Балканите през седмицата 23:52 – Отзвук от парламентарните избори в..

публикувано на 10.10.25 в 19:00

Времето в почивните дни – от облаци и валежи до слънчево

В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи над Северна България през деня северозападният вятър ще се усили и ще бъде умерен до силен. Преди..

публикувано на 10.10.25 в 18:15

Три нови електрически локомотива влизат в експлоатация

Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще обслужват влакове по направлението София-Бургас, а един – по линията София-Русе. Новите машини са..

публикувано на 10.10.25 в 15:35