На изложение-конференция High Security Printing EMEA-2025 в Базел, Швейцария, българската лична карта спечели първо място за най-добра лична карта в Европа за 2024 г., съобщи МВР. Освен за модерния и естетичен дизайн, българската лична карта беше отличена и за най-съвременните защити, вградени в нея, както и за електронния носител на информация, в който дигитално са записани биометрични данни и електронна идентичност.
В съобщението на МВР се посочва, че това е изключително признание за положения труд на творческия екип от служители на МВР сред най-модерните решения на водещи световни компании в областта на електронните паспорти, банкнотите, смарткартите и свързаните с тях индустрии.
Служители на Агенция "Пътна инфраструктура" ще проведат днес от 12:00 ч. протестна акция под надслов "Достоен труд – достойно заплащане" с искане за по-високи заплати. Протестът се организира от двата най-големи синдиката у нас – КНСБ и KT..
В "България днес" на 09 Юни слушайте: 02:10 - Актуална информация от България и света 08:04 - Прогноза за времето у нас и по..
Във вторник , 10 юни, преди обед над Южна България ще преобладава слънчево време. По-значителна облачност ще има над Дунавската равнина. В следобедните часове на места ще превали. Ще духа до умерен, в източните райони и временно силен..
27 години делят Беноа Гарболино от решението му да последва повика на сърцето си и да напусне Франция, за да заживее у нас. Поводът, както подобава на..
За по-малко от денонощие 75-имата възрастни, открити заключени в обекти в строзагорското село Ягода, са настанени в услуги с подходяща за състоянието им..
Столичната община създава младежки доброволчески екип за бързо реагиране "SOfia HELPers". Инициативата за създаване на младежки групи, готови да помагат..