Днес и утре БСП провежда заседание на 51-вия си конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение - председателят да се избира от Конгреса, а не чрез пряк вот. Предвижда се и да се обсъди премахването на ограничението народен представител да няма право да бъде председател на партийна организация, както и отпадне мандатността за депутатите. В момента членове на БСП не могат да бъдат депутати повече от 12 години.
17 членове на партията се кандидатираха за председателското място, но впоследствие петима от тях се отказаха.
В сряда минималните температури ще са от 1° до 6°, в София – 1°. Сутринта на места в равнинната част от страната ще има условия за намалена видимост. През деня ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен югозападен вятър. Максималните температури ще..
В "България днес" на 28 октомври слушайте: 00:59 - В Световния ден на анимацията си говорим за нейните възможности да предава не само чувства и емоции, но и научни постижения и философски идеи 03:30 - Актуална информация от България и..
Финансова помощ на стойност 21 350 000 швейцарски франка предоставя Швейцария в подкрепа на политиките на България в областта на миграцията. "Като външна граница на ЕС имаме тежката отговорност от една страна да не допускаме навлизането на лица, които..
В "България днес" на 27 октомври слушайте: 04:47 - Актуално от България и сънародниците по света 08:32 - Двоен празник събра..
С четири медала се завръща българският отбор от Младежката международна олимпиада по астрономия и астрофизика в румънския град Пятра Нямц, съобщиха от..
Ще се направи всичко възможно да няма ощетени слоеве от населението – това увери социалният министър Борислав Гуцанов във връзка с подготовката на..