Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Влак на българска жп компания катастрофира в Румъния, има жертва

Снимка: tvrinfo.ro

Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал началник-влакът на частната българска компания, който е румънски гражданин. 

По информация на румънската национална железопътна компания CFR, до инцидента се стигнало, след като вагоните на товарен влак, натоварени с автомобили, дерайлирали и се озовали на съседен коловоз. Влакът на българската фирма се движел по него и се ударил в дерайлиралите вагони. Катастрофата е станала около 10.45 часа днес.

Преди малко повече от месец товарен влак на ПИМК претърпя катастрофа и в България. При инцидента загинаха двама души, а шестима бяха ранени.

В съобщение за медиите по повод инцидента от Организацията на работодателите на частните железопътни компании в Румъния, чийто член е Rail Cargo, разкритикуваха плачевното състояние на железопътната инфраструктура в Румъния, която застрашава безопасността на гражданите и персонала. 
"Хроничният недостиг на средства за поддръжка, съчетан с небрежността и незаинтересоваността на властите, превърна пътуването с влак в истинска лотария с живота на гражданите. На фона на лошата инфраструктура не минава и ден без инцидент в железниците, а инцидентите в железопътния транспорт се умножиха застрашително", посочват от организацията.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Доц. Наум Кайчев

Работата на българо-македонската комисия по историческите въпроси е блокирана

Последните дискусии в Съвместната историческа комисия между България и Северна Македония бяха напълно безплодни поради позицията на колегите от Скопие. По същество нямаше продуктивна атмосфера. Македонските колегиотказаха обсъждане на съвместни..

публикувано на 12.04.25 в 09:38

Агенция “Фич“ запази непроменен кредитния рейтинг на България

Международната рейтингова агенция "Фич" (Fitch) потвърждава дългосрочния кредитен рейтинг на България на ниво "BBB" с положителна перспектива, предава БТА. Рейтингът на България е подкрепен от силния външен баланс и баланс на публичните финанси..

публикувано на 12.04.25 в 09:20

Бургас е домакин на световен конкурс за вина от сорта Совиньон

Бургас е домакин на 16-то издание на Sauvignon Selection (Селекция Совиньон) – основно направление в програмата на Concours Mondial de Bruxelles и един от най-престижните независими винени конкурси в света. За медали се състезават над 1000 вина от..

публикувано на 12.04.25 в 08:35