Адаптацията на романа "Под игото" за българчета, живеещи зад граница, ще бъде представена днес в "Дом Витгенщайн" във Виена от 18:00 ч. Организатор на събитието е Българо-австрийското училище "Св. св. Кирил и Методий" в австрийската столица /Kuhnplatz 7, Wien, Austria/ в сътрудничество с Посолството на България в Австрия, Българското национално радио и Българския културен институт "Дом Витгенщайн". Адаптацията ще бъде представена лично от нейния автор - популярния български актьор Руси Чанев.
"Не пропускайте шанс да се запознаете с една от най-големите творби на българската литература през погледа на съвременния артист", призовават организаторите.
Училище "Св.св. Кирил и Методий" е единственото лицензирано българско училище във Виена. В него се провежда обучение на деца от І до ХІІ клас по български език и литература, българска история и география, съобразно действащите в България учебни програми и планове. Има и предучилищна група "Моливко" за дечица на 4 и на 5/6 годинки.
Българското училище "Родна стряха" в Кипър отбелязва десет години от онзи момент, в който с много хъс и неуморен труд започва да дава знания по роден език, култура, традиции и история на България на децата на нашите сънародници в островната държава...
По случай 40-годишнината от "Опакования Пон Ньоф" в Париж на Кристо и Жан-Клод – монументална творба, която преобрази емблематичния мост в произведение на изкуството за четиринадесет дни, площадът, прилежащ към моста, от днес носи името "Пон Ньоф —..
Българските пианисти Хасан и Ибрахим Игнатови ще изнесат концерт на 8 октомври в Мазовецкия културен институт във Варшава. Те ще изпълнят произведения, които съчетават виртуозно майсторство и творческа оригиналност – белег на неповторимата им..
Отец Генадий Мартинов е бесарабски българин, родом от село Деветлий, Одеска област (Украйна). Преди две столетия родът му живял в Източна Тракия, близо..
Зам.-министърът на икономиката Дончо Барбалов ще представи на 16 октомври възможностите за задълбочаване на българо-унгарското икономическо..
По покана на Българския културен институт "Дом Витгенщайн" във Виена писателят Весо Портарски ще участва в литературния форум "Европейски дни на..