Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Заради войната в Украйна разляха червена боя пред руското посолство

Снимка: БНР

Червена боя беше разлята пред посолството на Русия в София. От видео, публикувано във "Фейсбук" страницата на БОЕЦ, се вижда как симпатизанти на организацията свалят бидони с боя пред сградата и разливат боята. Те развяват знамето на Украйна и държат транспарант с надпис "Слава на Украйна. Путин е терорист", а мъж говори на български и на английски срещу войната в Украйна. 

На дошлата охрана участниците в акцията обясняват, че става дума за арт инсталация по повод третата годишнина от началото на войната в Украйна, която се навършва на 24 февруари 2025 г. Боята вече е изчистена, съобщи от мястото след акцията репортер на БНР.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Фотоизложба събира спомените, самотата и труда на седем деца бежанци от Сирия

Седем непридружени деца бежанци от Сирия, настанени в кв. “Овча купел” в София, застават пред обектива на Михаела Вачева за фотографската изложба “Това, което пазя”. Събитието се открива днес в столичната Галерия Порт А. “Чрез своите..

публикувано на 07.10.25 в 07:50

Изкуственият интелект във фокуса на дискусия в Българската стопанска камара

Работна дискусия на тема “Изкуственият интелект: тенденции, регулации и сценарии за развитие” ще се проведе днес в Българската стопанска камара, информира БТА. В събитието, организирано от камарата, ще участват представители на министерства,..

публикувано на 07.10.25 в 07:40

Дъждовен вторник – червен код за интензивни валежи в Източна България

Във вторник , 7 октомври,   ще се задържи облачно. Продължителни и значителни валежи от дъжд ще има в източните и северните райони на България. В югозападните и южните централни части от страната валежите ще отслабнат, но с прекъсване все още на..

публикувано на 06.10.25 в 19:35