Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40 ще се проведе в София между 24 и 25 февруари. Темата на софийското домакинство е “Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж”, а фокусът на българското председателство на инициативата е свързан с партньорство между градовете в контекста на разширяването на ЕС, съобщиха организаторите.
Официалното начало на форума ще бъде дадено в понеделник с предаване на председателството на B40, с което София поема щафетата от Тирана начело на инициативата.През настоящата година България е имала най-добрия зимен сезон, заяви на брифинг министърът на туризма Мирослав Боршош, позовавайки се на данни за първото четиримесечие, съобщи БТА. За първи път са осъществени над 2 млн. регистрации на..
Русенският университет "Ангел Кънчев" дава началото на първата в България академична колоездачна обиколка по кръгов маршрут, организирана под надслов "Русенски университет – 80 години знание и наука". Инициативата е част от честванията по повод 80..
В сряда , 18 юни, минималните температури ще са от 13 до 18°, в София – 15°. Преди обяд ще бъде слънчево. След пладне ще има временни увеличения на облачността, но само на места в планините ще превали слаб дъжд. Максималните температури ще са..
"Група български граждани успешно е изведена от израелска територия от МВнР, със съдействието на посолството ни в Тел Авив. С оглед сигурността на..
Над 60 български митничари са преминали обучение с британски специалисти. Това бе съобщено при демонстрация на техническо оборудване за..
България отговаря на изискванията за присъединяване към Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) в областта на образованието...