Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румен Радев домакин на вечерята ифтар по случай свещения месец Рамазан

Главният мюфтия Мустафа Хаджи и Румен Радев
Снимка: БТА

Президентът Румен Радев ще бъде домакин на тържествената вечеря ифтар по случай началото на свещения за мюсюлманите месец Рамазан. На нея са поканени представители на мюсюлманската общност, на останалите традиционни вероизповедания, на дипломатическия корпус, дейци от сферата на духовността, културата, образованието и науката. 

"Домакинството на държавния глава на вечерята ифтар е израз на уважение към религиозния празник и към традициите на българските граждани с мюсюлманско вероизповедание", се казва в съобщението на пресцентъра на държавния глава.

"Българският народ е пример за толерантност и добро съжителство, което е в противовес на случващото се в световен мащаб, където се водят войни на религиозна основа", заявява, от своя страна, главният мюфтия Мустафа Хаджи.

Вицепрезидентът Илияна Йотова също ще присъства на тържествената вечеря.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 18 ноември 2025 г.

​ В "България днес" на 18 ноември слушайте: 06:15 - Актуално от страната 10:10 - Лигата на българските писатели в САЩ и по света отпразнува 15 години 17:07 - Актуално от и за сънародниците зад граница 26:20 - Нов бизнес клуб ще..

публикувано на 18.11.25 в 19:00

Жълт код за валежи е подаден за 11 области, на юг отново ще има силни ветрове

В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 12 и 17°, в София ще е около 8°. През деня ще е облачно и с валежи главно в Северна и Западна България, които ще продължат и през нощта срещу сряда. На места там, както и в..

публикувано на 18.11.25 в 18:30

На 24 май примата на българската попмузика ще пее в зала "Олимпия" в Париж

Лили Иванова ще пее за втори път в зала "Олимпия" в Париж. Концертът е насрочен за 24 май 2026 г. и е под патронажа на президента Румен Радев, информират от екипа на най-голямото име в българската поп музика. Лили Иванова отправя специални благодарности на..

публикувано на 18.11.25 в 10:34