В петък сутринта на места в равнините, котловините и около водните басейни видимостта ще бъде намалена. Минималните температури ще бъдат от 1 до 4°. В София ще е около 1°. През деня ще е слънчево и топло с разкъсана висока облачност. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са между 17 и 22°, в столицата ще е около 19°.
В планините ще е слънчево с разкъсана висока облачност и слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде 16°, на 2000 м около 7°.
По Черноморието ще е слънчево с разкъсана облачност. Максималните температури ще бъдат от 9° до 14°. Температурата на морската вода е 6-7°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
В събота ще духа слаб, в източните райони до умерен източен вятър и дневните температури ще са с 2-3 градуса по-ниски.
На Балканите остава предимно слънчево и топло. В сутрешните часове на отделни места в равнините и котловините видимостта ще е намалена. В Атина и в Белград ще е 21°, в Букурещ се очакват 20°. В Истанбул ще е 14°.
В Европа над западната и северната част на континента ще е предимно облачно. Сняг ще вали на места в Норвегия и Швеция, а дъжд по Западното Средиземноморие, на Пиренеите и във Великобритания. В по-голямата част от европейската територия на Русия ще има снеговалежи. В Централна и Източна Европа остава предимно слънчево. В Рим ще е 17°, в Мадрид - 17°, в Париж - до 16°, в Лондон - 13°, в Берлин - 18°, в Москва - 7°.
В Торонто ще е 3°. В Ню Йорк ще е слънчево до 9°. В Чикаго ще вали мокър сняг с температура до 3°. В Лос Анжелис ще слънчево и до 18°.
Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон Атанасов" . Събитието се състоя два дни след рождената дата на видния изобретател с български..
Кметовете на Одеса – Генадий Труханов, и на район "Младост" в Община Варна Христо Христов разговаряха в украинския град. Двата черноморски града са побратимени от 1992 г. и имат споразумение за сътрудничество в областта на културата, туризма,..
Министрите на вътрешните работи Даниел Митов и на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов разговаряха за първите процедури по възстановяване на щетите от обилните валежи в последните дни, съобщи пресцентърът на МВР. С писмо..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често..