Мнозинството от българите (63%) отбелязва и/или празнува Международния ден на жената 8 март. Празникът се зачита в по-голяма степен от жените – близо 8 от 10 от тях дават положителен отговор. Близо две трети от жените (65%) твърдят, че се чувстват по-специални в празничния ден. Това сочи социологическо проучване на Агенция "Тренд" по поръчка на вестник "24 часа", проведено между 10 и 16 февруари 2025 г.
43% от българите смятат, че 8 март се свежда само до празнична атмосфера. Трима от десет души (30%) са на мнение, че освен празничния дух, датата има и важно социално значение. Това мнение изразяват по-често жените. За 18% празникът е остарял и не е важен.
Доминира мнението, че 8 март е празник на всички жени – това посочват 62% от анкетираните. За 20% това е празник на майката. Според 8% датата е социалистически празник, а 5% я свързват в най-голяма степен с борба за правата на жените.
През нощта облачността ще е значителна, на места в западната половина от страната с валежи от дъжд, повече по количество в централните райони. Минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в София – около 9°. В събота облачността ще се задържи..
На Разпети петък - най-тъжния ден за християните, Богослужението припомня страданията, разпятието и смъртта на Иисус Христос заради вината и греховете на човечеството. Службата в митрополитския катедрален храм "Св. Неделя" в София беше оглавена от..
Търговище е домакин на поредното издание на състезанието по ориентиране за Купа "Великден". За дните от 18 до 21 април в града се събраха около 500 състезатели от България, Швейцария, Румъния, Молдова и Украйна. Надпреварите са на средна и дълга..
Пастир на душата, свещеник на всички с открити сърца, съвременен пророк – някои от определенията, с които папа Франциск остава в душите на хората без..
Пъстър великденски празник под надслов “Да запеем, заиграем на Великден, на мегдана” ще се състои днес на открито в Стара Загора. За доброто настроение..
" Дълбоко съм натъжен от кончината на Негово Светейшество – истински приятел на България и световен символ на мира, състраданието и единството ." Това..