Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българката Мария Маринова е с най-висок успех на международен изпит по счетоводство

Снимка: БТА

Мария Маринова от Варна стана носител на глобалната награда на Асоциацията на сертифицираните експерт счетоводители за най-висок успех на изпита “Данъчно облагане за напреднали”, съобщиха от организацията. “Надявам се, че постижението ми ще мотивира и други да сe стремят към успех в образованието или в работата”, заяви призьорката.

В декемврийската сесия на изпитите са участвали близо 114 хил. обучаващи се. Студентите трябва да преминат през 13 изпита, за да станат членове на Асоциацията. Едва половината от тях успяват да вземат трудните изпити на всяка сесия.

“Изключително горди сме да имаме български професионалист сред най-добрите в световната счетоводна професия. Това е доказателство за качественото образование в България, както и за усърдието и мотивацията на финансовите специалисти тук”, коментира директорът на Асоциацията на сертифицираните експерт счетоводители за Южна Европа Андреа Станчиу.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Над 86% от хората смятат, че растежът на заплатите през 2025 г. не е достатъчен

Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..

публикувано на 25.11.25 в 13:07
Тодор Чобанов

България очаква да й бъдат върнати над 2700 антики от чужбина

Около 90% от антиките, заловени по време на международна операция срещу мрежа за трафик на културни ценности, ще бъдат върнати в България. Това заяви пред "Нова телевизия" зам.-министърът на културата Тодор Чобанов. България е координирала мащабна..

публикувано на 25.11.25 в 10:11

България излиза напред в международна класация за състоянието на цифровата среда

България заема 11-о място в световния индекс за тази година на компанията Surfshark - Digital Quality of Life 2025, при предходна 18-а позиция. Индексът има за цел да проучва и проследява цифровото благополучие на страните по пет признака: достъпност на..

публикувано на 25.11.25 в 07:00