Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Застудяването продължава

Снимка: БТА

През нощта по-значителна облачност ще има над северните и източни райони от страната, където на места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб и умерен западен вятър. В понеделник от северозапад с умерен и силен вятър ще нахлува още по-студен въздух. На много места ще има валежи от дъжд, по-значителни в югоизточните райони. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, в София – около 5°, а максималните в повечето места ще бъдат между 11° и 16°, в София - около 11°.

Над планините облачността ще бъде значителна. В местата над 1500-1700 м надморска височина ще вали сняг, в Източните Родопи – дъжд и сняг. Ще духа умерен и силен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 5°, на 2000 м – около 0°.

По Черноморието ще бъде облачно и дъждовно. По-значителни валежи се очакват по Южното Черноморие. Вятърът в края на деня ще бъде силен от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 10° и 14°, а на морската вода – 8°-9°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала с тенденция в края на деня да се усилва до 3-4 бала.

На Балканите температурите ще се понижават. Ще бъде предимно облачно и ветровито с валежи – в повечето райони от дъжд, но със застудяването в западната и северната част от полуострова дъждът ще преминава в сняг.

В Атина ще бъде 22 градуса, в Истанбул – 20, в Белград – 8, в Букурещ – 7.

Дъжд ще вали на Пиренеите, а във Франция и страните от Бенелюкс облачността ще бъде променлива без валежи. Предимно облачно ще бъде на Британските острови. В районите около Балтийско море ще преобладава слънчево време. Облачно с валежи от сняг, по атлантическото крайбрежие и от дъжд, ще бъде в централните и северните райони от Скандинавския полуостров. В централноевропейските страни ще преобладава облачно време, слаб сняг ще превалява в Австрия и Словакия. Над северните и централните райони от Апенините ще превали. Предимно облачно, на отделни места с валежи от сняг, ще бъде във Финландия и в по-голямата част от Източна Европа.

В Рим ще бъде 14 градуса, в Париж – 13, в Мадрид – 9, в Мюнхен и Виена – 6, в Стокхолм – 5, в Киев – 3, в Санкт Петербург – 0, в Москва – минус 2.

В Кейптаун ще бъде 25 градуса, в Мелбърн – 18, в Ню Йорк – 15, в Чикаго – 14.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Управителят на БНБ: Банките у нас са готови за еврото

Гражданите трябва да останат спокойни относно въвеждането на еврото в България от 1 януари 2026 година, тъй като Българската народна банка и търговските банки са готови за всички процеси, свързани с превалутирането и разпространението на евробанкноти...

публикувано на 04.11.25 в 14:00

Националната галерия представя Кристо и Жан-Клод с "Опакованият Райхстаг"

Националната галерия ("Квадрат 500") открива за първи път на 4 ноември от 18,00 ч. изложба на Кристо и Жан-Клод, с която отбелязва 90 години от рождението на творческия тандем. Официално пред публиката ще бъде показана първата за музейната колекция..

публикувано на 04.11.25 в 06:00

През страната ще премине студен атмосферен фронт

Във вторник минималните температури ще са от 8 до 13°, в София ще е около 8°. През деня ще се задържи облачно на много места с валежи от дъжд, които от запад на изток ще спират. Ще духа умерен, в Дунавската равнина и Горнотракийската низина..

публикувано на 03.11.25 в 18:30