С блокиране на десетки възлови пътни артерии и оживени кръстовища ресторантьорите обещаха днес да изразят несъгласието си с липсата на диалог с управляващите и заложения в подготвяния бюджет за 2025 г. 20% ДДС за бранша. Желание за участие в протеста са заявили ресторантьори от над 30 големи градове, съобщиха от Сдружението на заведенията в България, Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация и Българската асоциация на заведенията.
Бизнесът многократно е заявявал, че увеличението на ДДС-то ще доведе до фалити, ще увеличи сивия сектор и няма да се реализират заложените приходи в държавния бюджет. Според представители на бранша България е единствената страна в ЕС, която не прилага намалена ставка за ресторантьорството, въпреки че то е част от туристическата индустрия.
Данъкът за ресторантьорите беше намален от 20% на 9% заради кризата, предизвикана от пандемията на COVID-19, а от началото на тази година беше възстановен на старото ниво.Ученици от Бургас обединиха интереса си към технологиите и опазването на природата, създавайки дигитална игра, в която симпатичен морски робот събира пластмасови и хартиени отпадъци от виртуалното море , преодолявайки вълни от замърсяване и..
В интерактивния център за наука и технологии на "София Тех Парк" - "ТехноМеджикЛенд", на 10 и 11 май ще се проведе състезание по скоростно редене на Куба на Рубик. Събитието е част от официалния календар на Световната куб асоциация и се организира от..
Туристическото дружество "Бачо Киро" организира тази събота, 10 май, туристически поход до Дряновския манастир по повод 149-ата годишнина от Априлската епопея. В похода ще се включат и туристически дружества, както и групи от..
През 2025 г. България отбелязва 1170 години от създаването на глаголицата – първата славянска азбука, която предшества кирилицата . По този повод..
В началото на 60-те години на м.в. се приема, че състоянието на водните запаси на страната ни е недостатъчно за нуждите на земеделието, затова започва..
Протест под надслов "Достоен труд - достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!" възпрепятства тази сутрин излизането на превозните средства по..