Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България днес - 21 март 2025 г.

Предаване на Радио България за българите по света

В предаването на Радио България на 21 март ще чуете за богаството на старите български народни говори, което все още се пази в Албания. Монография по темата издаде българистът от Тиранския университет д-р Миранда Бело. 10 години празнува първото българско училище в Единбург, каква е равносметката, споделят основателите му Спас и Даниела Яневи. Имаме специален акцент от Велико Търново, чийто празник е на 22 март. 65 години навършва Детският радиохор – една от гордостите на БНР. Как се работи с млади таланти, разказва диригентът му Венеция Караманова. Тук е и нашият Църковен календар. 

Съдържанието по минути:

01:50 - Актуално от България и българските общности по света
07:25 - Времето у нас и по света
12:50 - Как българите в Албания пазят богатството на старите народни говори – интервю с българиста от Тиранския университет д-р Миранда Бело
22:30 - 10 години празнува първото българско училище в Единбург а за празника си събира приятели на страната – разговор с основателите на образователното средище Спас и Даниела Яневи
41:00 - Църковен календар – възпоменаваме преподобни Яков Изповедник и свети Кирил, епископ Катански
43:50 - В аванс за празника на Велико Търново – 22 март
53:30 - 65 години Детски радиохор - интервю с диригента Венеция Караманова

Водещ: Красимир Мартинов
Звукорежисьори: Ева Златева, Десислава Шапкарова

Слушайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР - "Бинар"

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Започва масирана телевизионна реклама на българския туризъм в 9 държави

Министерството на туризма организира широкомащабна международна рекламна кампания в каналите National Geographic и 24 Kitchen, част от групата на The Walt Disney Company и Warner Bros. Телевизионната реклама за промотиране на България като..

публикувано на 20.03.25 в 10:32

Протестиращи от обществените медии подариха на депутатите микроскоп

Синдикално протестно "студио" временно затвори движението по бул. "Цар Освободител" в центъра на София с призив за увеличение на заплащането в трите обществени медии - БТА, БНР и БНТ. Акцията е част от протеста на синдиката КНСБ пред..

публикувано на 20.03.25 в 10:20

За 13-ти път България е част от Световната седмица на парите

За поредна година България участва в инициативата Световна седмица на парите. Това е 13-то издание на Глобална кампания за повишаване на финансова грамотност на ученици у нас и продължава до 23 март. Организатор е Международната мрежа за финансово..

публикувано на 20.03.25 в 09:10