Упражняващите професии, в които се използва оръжие, да преминават задължителна военна подготовка. Това обмислят във военното министерство, съобщи пред БНР министър Атанас Запрянов.
"Нашата идея е задължителна военна подготовка да не се разбира като наборна или като задължителна за всички граждани, а само за онези, които желаят да работят и професията им да е свързана с използването на оръжие", поясни министърът. Ако предложението бъде прието в Народното събрание, мярката ще засегне граничните полицаи, съдебните охранители и дори работещите в частни охранителни фирми.
Атанас Запрянов каза още, че трябва да се увеличат разходите за отбрана, както и да се попълнят въоръжените сили. "Увеличението на бюджета за отбрана е с около 270 млн. лв. и той осигурява заплатите на военнослужещите в новата им форма от 1 януари. Това доведе до завишен интерес за военна служба", добави той.В неделя ще бъде предимно слънчево. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, по високите полета и котловините – малко по-ниски и ще има условия за слани, в София 3°-4°. Максималните температури ще бъдат между 18° и 23°, в София – около 19°...
Многолюдно шествие в подкрепа на въвеждането на предмет "Добродетели и религии" в училищата се проведе в центъра на София. То беше организирано от граждански организации с благословията на Светия синод. В началото патриарх Даниил отслужи молебен в..
Столичната община декларира, че ще мобилизира целия си ресурс за безпроблемното провеждане на матурите за зрелостниците на 21 и 23 май, съобщи на фейсбук страницата си кметът Васил Терзиев. Вече четвърти ден София е без наземен градски транспорт и в..
Националистите от "Възраждане" организират днес от 18:30 ч. в НДК в София събитие, обявено като дискусия за спасяването на лева, в която ще се включи и..
Трети пореден ден София ще остане без наземен транспорт, съобщи на фейсбук страницата си Центърът за градска мобилност. След няколкочасова среща със..
Изложба на тема "Храни и пития на българите от ориенталската трапеза до столовата" ще бъде представена днес от 17,00 ч. в изложбена зала "Архиви" на..