Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

През летния сезон отново ще попълват недостига на кадри с работници от трети страни

Снимка: stconstantine.bg

Както миналата 2024 г., и през този сезон останалите свободни места в туристическия бранш ще бъдат заети от работници от трети страни.

Според работодатели от Северното Черноморие в кухните на Албена работят цели турски екипи. Очакват се и кадри от Индонезия и Бангладеш. Заплатите са им по-ниски от тези на българските работници, но разходите на хотелиерите по тях са много високи. Търсят се кадри Узбекистан, Молдова, Шри Ланка, Бангладеш.

Предимно се търсят хора за по-ниско квалифицираните позиции, които обаче са не по-малко важни за осигуряването на добро обслужване по Черноморието през лятото.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България - Брой 69

В брой 69 на предаването слушайте: Как българското градинарство беше вписано в унгарския регистър на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО и какви са днешните българи в Унгария – интервю с Данчо Мусев, председател на Българското..

публикувано на 23.10.25 в 12:00

Софийският университет пое председателството на алианса "Transform4Europe"

На церемония в университета “Витаутас Магнус“ в литовския град Каунас, ректорът на Софийския университет "Св. Климент Охридски", проф. Георги Вълчев, прие ротационното председателство на международния университетски алианс "Transform4Europe"..

публикувано на 23.10.25 в 10:25

Възможни са слаби валежи в Южна България, затоплянето продължава

В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините видимостта ще е намалена заради мъгла или ниска облачност. През деня облачността над страната ще е..

публикувано на 22.10.25 в 19:16