Министерството на външните работи съветва българските граждани стриктно да спазват въведените забрани за движение в няколко американски щати заради обилни валежи, да следват указанията на местните власти, внимателно да планират и по възможност да избягват пътувания в засегнатите райони.
В щата Кентъки е обявено извънредно положение заради наводненията в западната част на областта. Предупреждения за обилни валежи и наводнения са издадени и за градове на територията на щатите Тексас, Арканзас, Мисури и Тенеси. Движението в отделни райони остава силно затруднено и много пътища са затворени за движение, затова е необходимо хората да проверяват актуалното им състояние преди да предприемат пътувания.
При необходимост от съдействие българските граждани могат да се обръщат към Посолството на България във Вашингтон на телефонните номера: +1 202 387 0174; +1 202 299 0273; +1 202 483 1386, както и на дежурните телефони в извънработно време: +1 202 387 0174; +1 202 299 0273. Сигнали може да се подават и на имейл адрес: embassy.washington@mfa.bg.
Сигнали и молби за съдействие при бедствени ситуации на български граждани се приемат денонощно също на телефонните линии на дирекция "Ситуационен център": +359 2 948 24 04; +359 2 971 38 56 и +359 893 339 616 или на имейл адрес: crisis@mfa.bg.
Изследване на INSAIT (Институт за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии) към Софийския университет “Св. Климент Охридски” беше отличено като водеща статия на едно от най-престижните събития в света на изкуствения интелект и..
На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..
Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..
Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на..
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места..