Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БАН дава сцена на млади таланти от Националната музикална академия

Снимка: БАН

"Пътят на музикантите" (Musicorum Via) се нарича съвместната инициатива на Българската академия на науките и на Националната музикална академия, която се открива в зала "Проф. Марин Дринов" на БАН. В рамките на академичната година студенти ще представят пред публика своята най-нова и качествена продукция, съобщи пресцентърът на научната институция.

Концертите – със свободен достъп за всички ценители на музиката, ще се състоят в историческата зала на БАН, която се отличава с прекрасна акустика. На сцената специално за изявите на младите таланти ще бъде разположен концертен роял Yamaha C7.

Първият концерт "Шедьоври на оперната и оперетната класика" ще се състои днес с участието на студенти от Вокалния факултет на академията. Ще прозвучат арии и ансамбли от творби на Моцарт, Верди, Пучини, Офенбах, Калман, Лехар, които носят възторжената атмосфера и мелодика на европейската класика и романтизъм.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Държавата ще помогне на общините да рекламират културните си забележителности

Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при откриването на 20-ото издание на международното изложение “Културен туризъм” във Велико Търново,..

публикувано на 08.10.25 в 18:33

Изследване на INSAIT за създаването на ИИ системи отличено на световен форум

Изследване на INSAIT (Институт за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии) към Софийския университет “Св. Климент Охридски” беше отличено като водеща статия на едно от най-престижните събития в света на изкуствения интелект и..

публикувано на 08.10.25 в 16:46

Правителството предвижда до 7 500 лв. за пострадали от наводненията домакинства

На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов.  "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..

публикувано на 08.10.25 в 12:36