Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Откриха отровени два египетски лешояда в Източните Родопи

Снимка: BirdLife Bulgaria

Българското дружество за защита на птиците съобщи на фейсбук страницата си за два отровени египетски лешояда в Източните Родопи.

Едната птица – женска, с поставен предавател, е издъхнала в ръцете на д-р Волен Аркумарев. Причината за смъртта, според дружеството, са поставени отровни примамки.

Другият лешояд е намерен в тежко състояние от Николай Терзиев и кучето Барс, които са част от екипа за борба с отровите на неправителствената организация. Прави се всичко възможно за неговото спасяване.

Полицията е реагирала на случилото се и е започнало разследване.

В началото на март т.г. в пасище, оградено с електропастир, в землището на село Мощанец в община Благоевград бяха намерени отровени четири белоглави лешояда – два от тях мъртви и два впоследствие спасени.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Агенцията за българите в чужбина отваря Библиотечно-информационен център

Изпълнителната агенция за българите в чужбина отваря врати за любопитните към книжното ѝ богатство. От там уточняват, че книжният фонд на институцията се отличава с интересни издания и архивни колекции, като тази на списание "ЕК" с налични..

публикувано на 15.04.25 в 06:45

България днес - 14 април 2025 г.

Предаване на Радио България за българите по света В "България днес" на 14 Април слушайте: 0 2 : 19 - Актуална информация от България и света 12:07 - Прогноза за времето у нас и по..

публикувано на 14.04.25 в 19:00

Облачно време с температури до 15 градуса във вторник

Във вторник, 15 април, над страната ще преобладава облачно време и на места в Западна България ще превалява. Ще духа слаб изток-югоизточен вятър, в Източна България – умерен. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, в София – около 7°, а..

публикувано на 14.04.25 в 18:15