Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Наталия Киселова: Необходими са редица мерки за безопасността на пътя

Наталия Киселова
Снимка: БТА

За безопасността на пътя не е достатъчна само промяна на закона, мерките трябва да бъдат много повече, каза пред журналисти председателят на Народното събрание Наталия Киселова, която присъства на тържеството за Цветница в Ловеч.

"Административни мерки със сигурност, и настилките са повод, но не можем да кажем, че са единствена причина за пътнотранспортните произшествия. Много сериозен проблем е поведението на водачите и участниците в движението. Такава агресия, каквато имаме в последните няколко години на пътя, е в основата – превишена скорост, несъобразяване с пътните условия и агресията у всички водачи", заяви Наталия Киселова.

Тя припомни, че парламентът е организирал две дискусии за пътната безопасност със сдружението “Ангели на пътя” и след това е създадена временна комисия. През май пък предстои да се направят предложения за промени в законодателството. Междувременно бяха приети шест законопроекта за промени в Закона за движение по пътищата.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Tараклийският университет вече официално е поделение на Русенския

Тараклийският държавен университет "Григорий Цамблак" в молдовския град Тараклия официално стана поделение на Русенския университет "Ангел Кънчев", съобщиха от българския ВУЗ. Така се финализира дългогодишен процес за осигуряване на българско..

публикувано на 14.04.25 в 15:53

Национален протест на работещите в градския транспорт за по-високи заплати

Работещи в градския транспорт в София, Варна и Русе излязоха на национален протест в столицата под надслов “Достоен труд – достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!”, организиран от най-големите синдикати. Демонстрантите..

публикувано на 14.04.25 в 09:20

Борислав Гуцанов на открит урок за рисковете от вейпове, райски газ и дизайнерска дрога

Социалният министър Борислав Гуцанов ще присъства днес на открит урок в Средното училище с езиково обучение "Александър Пушкин" във Варна, организиран от Държавната агенция за закрила на детето. Събитието е част от кампанията, която информира децата и..

публикувано на 14.04.25 в 06:00