На официална церемония за посрещането на първия български изтребител F-16 Block 70 в Трета авиобаза в Граф Игнатиево премиерът Росен Желязков изтъкна, че материалната придобивка символизира идеологическата промяна, започнала през 2019 г.
"Този прекрасен боен самолет е символ на стратегическото партньорство, което имаме със Съединените щати", заяви министър-председателят, добавяйки, че за него е изключителна чест да присъства на събитието, на което самолетът става част от Военновъздушните сили, от нашето въздушно пространство и от националния ни суверенитет.
От своя страна, министърът на отбраната Атанас Запрянов каза, че без превъоръжаване на армията страната ни няма да бъде адекватна на съвременните заплахи. "Ще се опитаме да се възползваме максимално от плана на ЕС за превъоръжаване на Европа", подчерта той.
Според министъра за модернизация на нашите въоръжени сили ще бъдат необходими разходи до 3% от Брутния вътрешен продукт.
"Група български граждани успешно е изведена от израелска територия от МВнР, със съдействието на посолството ни в Тел Авив. С оглед сигурността на пътуващите, по-пълна информация за операцията ще бъде предоставена след приключването й", съобщиха..
Над 60 български митничари са преминали обучение с британски специалисти. Това бе съобщено при демонстрация на техническо оборудване за проверка на товари и превозни средства, предоставено от британската страна на Агенция "Митници"...
Иновациите могат да се превърнат в основен двигател за привличане и задържане на млади хора в селските райони. Това заяви министърът на земеделието и храните Георги Тахов на неформалното заседание на Съвета на ЕС по земеделие и рибарство във..
И тази година на 21 юни светът ще има повод да се обедини и смири. Можем да го открием в Международния ден на йога – древната практика-учение, която..
Българската шопска салата си спечели място сред 24-те най-добри салати в света според нова класация, публикувана от CNN, предаде БГНЕС. Свежото и..
"Благодаря от сърце за това, което направихте за Франция и България. Вие сте наистина посланикът на Франция тук и посланикът на България във..