В планините ще преобладава слънчево време с краткотрайни валежи. Ще духа слаб вятър, предимно от северозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 17°, на 2000 м – около 9°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Максималните температури ще между 12° и 15°, а на морската вода – 11°-12°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
През следващите дни ще преобладава слънчево време. Във вторник минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, а максималните – между 21° и 26°.
На Балканите ще преобладава слънчево време. В следобедните часове над западните и планинските райони ще превали. Температурите ще се задържат близки и малко по-високи от обичайните за април.
В Белград ще бъде 28 градуса, в Букурещ – 26, в Атина – 24, в Истанбул – 22.
Над Западна Европа ще бъде облачно, на много места с валежи от дъжд. На Пиренеите и в Западното и Централното Средиземноморие ще превали, докато на Скандинавския полуостров облачността ще бъде значителна, но без съществени валежи. Облачно с валежи от дъжд ще бъде в Прибалтика. В по-голямата част от Европейска Русия, Беларус и Украйна ще бъде предимно слънчево. В северните райони от континента ще вали сняг.
Във Виена и Москва ще бъде 24 градуса, в Рим и Киев – 23, в Париж – 18, в Мадрид и Мюнхен – 17, в Санкт Петербург – 10, в Стокхолм – 9.
В Мелбърн и Кейптаун ще бъде 21 градуса, в Чикаго – 16, в Ню Йорк – 13. /ДЦ
"Обезпечаване на сигурността на прехода към еврозоната" – така е озаглавен форумът, посветен на мерките за сигурност при въвеждането на еврото, който ще се проведе днес в София. Той е организиран от Асоциацията на индустриалния капитал в България..
В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има валежи от дъжд, които през деня ще отслабват и спират. В западната половина вероятността за валежи..
Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при откриването на 20-ото издание на международното изложение “Културен туризъм” във Велико Търново,..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често..