Българският храм "Св. Стефан" на брега на Златния рог в Истанбул снощи преливаше от хора, дошли да посрещнат Христовото Възкресение. Точно в полунощ свещеници и миряни се поздравиха с "Христос воскресе!" и "Воистину воскресе!".
Богослужението в т.нар. Желязна църква беше отслужено от специално пристигналия Тивериополски епископ Тихон, от свещеника на българските църкви в Турция архимандрит Харалампий Ничев и от свещеници от нашата страна. То беше придружено с песнопения, изпълнени от църковния хор на истанбулските българи с диригент Киряко Лязе.
На службата присъства общността на цариградските българи начело с председателя на църковното настоятелство Димитри Йотеф, представители на дипломатическата общност в Истанбул, български и чуждестранни туристи.
Турската телевизия НТВ съобщи, че вселенският патриарх Вартоломей Първи е ръководил великденската служба във Вселенската патриаршия в Истанбул, на която са присъствали и официални лица. Със служби, молитви, запалени свещи и звън на камбани са посрещнали Христовото Възкресение християните и в турските градове Хатай, Самандаг, Мерсин и Одрин, според турския тв канал.
"Мястото, където изгрява слънцето" – така красиво и описателно звучи за българина името на Япония. Наричат я още "вишнева градина", "могъща финансова сила" и "страна на самураите". Всички тези определения са верни и разпалват интереса на много..
Подпомагаме Северна Македония и Сърбия заради сривовете в енергийните им системи. Това каза министърът на енергетиката Жечо Станков на извънреден брифинг по повод мащабните аварии с прекъсвания на тока на Балканите. В ранните неделни часове системата..
В понеделник минималните температури ще са от 5 до 10°. В София ще е около 5°. През деня преди обяд ще е предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност и главно в планините и в Северна България ще има кратки валежи...
Вече две десетилетия българските медии в чужбина се събират на годишна среща, организирана от Българската телеграфна агенция. Събитието е известно като..
В брой 52 на "Часът на Радио България" отправяме взор към празнуването на 24 май от българите по света и в него можете да чуете :..
В "България днес" на 23 май слушайте: 02:20 - Новини 09:32 - Прогноза за времето 15:37 - Започва 20-ата Световна среща на българските медии –..