Председателят на Народното събрание Наталия Киселова ще награди днес победителите в 32-рия детски великденски фестивал в сръбския град Босилеград. Децата ще се състезават в три категории – за най-здраво, най-красиво и най-оригинално великденско яйце.
Наталия Киселова ще посети фотоизложбата "Босилеград преди и сега", ще поздрави участниците във фестивала и ще наблюдава финалите в борбите с великденски яйца. Тя ще се срещне също така с председателя на Културно-информационния център "Босилеград" Иван Николов.
По-късно парламентарният председател ще разгледа в село Извор първото килийно училище в Босилеградско, както и построената през 1835 г. църква "Св. Троица".
Визитата ще завърши с пресконференция в града, където се намира по покана на организаторите на фестивала – сдружение "ГЛАС".
Българското Народно събрание от години е партньор и приятел на великденския фестивал, утвърдил се като символ на културната връзка и съхранение на българската идентичност зад граница.
Подкрепата на ЕС за развитието на Тараклийския район, финансирането на местни инициативи и ролята на регионите в модернизацията на Молдова бяха основните теми на дискусия, която се състоя в Дома на културата в Тараклия. В събитието участваха посланикът..
България дава възможности за развитие и бъдеще, които не бива да бъдат подценявани. Реални идеи за това ще даде събитието "Кариера и живот - Защо в България?", което платформата Bulgaria Wants You организира за втори път в Мюнхен на 27 април..
24 май ще бъде обявен за Ден на българското културно наследство от кмета на Лас Вегас Шели Бъркли, научаваме от информация на Генералното консулство на България в Лос Анджелис. Официалната среща между новия кмет на най-големия град в щата..
С голям концерт възпитаниците на Българското неделно училище "Пейо Яворов" в Брюксел ще отбележат завършването на учебната година и най-българския..