Третото издание на празника на самардалата ще се състои на 3 май на централния площад в Нова Загора. Ароматното растение, характерно за Югоизточна България, се използва като подправка и се бере в пълния си цъфтеж през месец май, когато съдържанието на ценни вещества в листата е най-високо, като веднага след бране се смила и смесва със сол.
Гостите на празника ще се докоснат до богатата палитра от вкусове и аромати на знаменитата подправка в читалището на Нова Загора, където ще бъде представена кулинарна изложба на традиционни ястия със самардала, подредени от читалища и пенсионерски клубове от всички кметства на общината.

Ще има и фермерски пазар на самардала и на натурални продукти за комбиниране с нея, както и фолклорна програма с дефиле на народни носии и изпълнения на самодейни състави. Специален гост на празника ще е кулинарният експерт Ути Бъчваров, а всички участници ще получат сертификат за участие в майсторските класове, съобщава БТА. Градът се готви да посрещне хиляди гости от страната и чужбина в празничния ден.

В "България днес" на 19 ноември слушайте: 04:30 - Актуално от България 17:34 – Фолклорна формация „Луди-Млади“ поддържа връзката с родината сред младите българи в Атина 29:09 – Деветашкото плато пленява със суровата си красота и..
В четвъртък минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 13 и 15°, в София ще е около 7°. През деня облачността временно ще намалява и валежите ще спират. Вятърът в котловините и низините временно ще стихва и там преди обед ще бъде..
"Правителството реши, че заради предстоящото въвеждане на еврото 31 декември 2025 г. и 2 януари 2026 г. са обявени за неработни дни. Това се налага заради нуждата от технологични промени, които трябва да бъдат направени в рамките на финансовия и..
Великотърновското Ново село е разположено на пътя между старопрестолната столица и град Севлиево. В землището му са откривани вкаменелости от миди,..
В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 12 и 17°, в София ще е около 8°. През деня ще е облачно и с валежи главно в..
Силен вятър в понеделник вечерта доведе до отклоняване на шест полета до Летище София и отмяната на други пет. Рейсовете от Малта, Франкфурт, Виена и Мюнхен..