През нощта, ще преобладава ясно и почти тихо време, с разкъсана висока облачност над западната част от страната. Минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в София - около 6°.
В неделя ще преобладава слънчево време. Около и след обяд, над планинските райони в западната и централна част от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб до умерен юг-югозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°, в София - около 26°; по-ниски ще се задържат дневните температурите по крайбрежието на морето.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево, в сутрешните часове на отделни места с намалена видимост. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 13° и 16°. Температурата на морската вода е 13°-14°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
В планините ще преобладава слънчево време, около и след обяд ще се развива купеста и купесто - дъждовна облачност. На места в Рило-Родопската област, Централния Балкан, Западна и Същинска Средна гора ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще духа до умерен вятър от запад-северозапад, като по време на гръмотевичната дейност вятърът временно ще се усилва и променя посоката си. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 19°, на 2000 метра - около 12°.
В понеделник времето ще бъде предимно слънчево, след обяд с купеста облачност, главно в планинските райони в западната половина от страната ще превали и прегърми. Вятърът ще остане слаб, с южна компонента. Температурите ще се повишат още и минималните ще бъдат между 9° и 14°, а максималните - между 26° и 31°, по-ниски по Черноморието.
Във вторник все още ще е топло, сутринта и предимно слънчево, но през деня постепенно с ориентиране на вятъра от северозапад, ще започне да прониква относително хладен въздух. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, на много места из цялата страна ще има краткотрайни валежи, след обяд - с гръмотевици. Повишава се вероятността за локални значителни количества на валежите и градушки.
Фестивал на добруджанската тиква и празник на добричкото село Стефаново ще се проведат през почивните дни, съобщават от Община Добричка. За събота е предвиден тържествен концерт с участието на местни формации, който ще завърши с хоро на..
Шейсет и шест екипажа от четири държави ще стартират днес в автомобил ната офроуд надпревара "Крал на трайъла 2025" край Костинброд , съобщава БТА. Състезателите от България, Румъния, Гърция и Испания ще се изправят пред екстремните препятствия на..
В събота , 4 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня облачността над страната ще остане значителна. Дъждовно ще се задържи времето в източните и..
Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на..
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места..