Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Най-уязвимите хора отново ще разчитат на социални програми

Борислав Гуцанов
Снимка: БГНЕС

Осигурени са средства за европейските програми "Грижа за дома" и "Топъл обяд", чийто срок изтече в края на м.г., съобщи пред БНР социалният министър Борислав Гуцанов.

"Успяхме да направим така, че да няма нито една уязвима група в обществото, която да пострада, и то без да вдигаме никакви данъци", заяви министърът. Около 20 хил. души на ръба на оцеляването разчитат на програмата "Топъл Обяд".

Програмата за получаване на храни и основни продукти също ще бъде финансирана отново след забавяне от повече от една година, увери Борислав Гуцанов. По думите му, след около два месеца ще започне раздаването на основни продукти.

"Нашето министерство е на път да не загуби нито един лев по Националния план по възстановяване и устойчивост, което е близо един 1,3 млрд. лв.", каза още социалният министър. Националната ни цел трябва да бъде справяне с демографската катастрофа, добави той.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

През първия месец от приемането на еврото ще плащаме и в левове

Когато въведем еврото, ще можем да теглим пари от банкомат единствено в новата валута, става ясно от сайта на Българската народна банка. Т.нар. период на двойно обращение ще трае първия месец от приемането на европейската валута. В него ще можем да..

публикувано на 04.05.25 в 14:03

МО: Гражданите да не пускат дронове над столицата

От днес до 6 май вертолети от състава на Военновъздушните сили ще прелитат на малка височина над София като част от подготовката за военния парад на 6 май – Деня на храбростта и празник на Българската армия, съобщиха от Министерството на отбраната...

публикувано на 04.05.25 в 09:34

Експонатите в Националния военноисторически музей "оживяват" за празника на Българската армия

Само на 6 май - Ден на храбростта и празник на Българската армия , Националният военноисторически музей предоставя възможност на своите гости да влязат в три от машините от външната си експозиция. "Това не става всеки ден, а само при специални поводи!"..

публикувано на 04.05.25 в 08:10