Трети ден плажната ивица в Поморие е залята с нефтени петна, които продължават да изплуват.
Въпреки че кметът Иван Алексиев е запознат с проблема, общината не е предприела действия за почистването им, съобщиха от Регионалната инспекция по околната среда и водите в Бургас. Според Изпълнителната агенция "Морска администрация" не е установено преминаване на големи кораби в района.
Замърсяването обхваща около трикилометрова зона в района на Стария град на Поморие, включваща плажовете "Колчетата", "Помпата" и "Скаличките". Крайбрежните ивици са пълни с летовници.

Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен на икономическо развитие. Данните на Националния статистически институт (НСИ) за 2023 г. показват,..
Асоциацията на индустриалния капитал в България отправи апел за участие в протест на 26 ноември срещу бюджета за 2026 г., който предстои да бъде приет на второ четене. "Призоваваме не само нашите членове, но и всички предприемачи, стопански ръководители,..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца..