Официалният старт на летния туристически сезон ще бъде даден на 31 май в Поморие. С избора на града домакин Министерството на туризма поставя фокус върху насърчаването на разнообразен и устойчив туристически продукт, съчетаващ природни ресурси, културно наследство и високо качество на услугите, съобщават от ведомството.
Началото на туристическия сезон ще бъде дадено с голям концерт на плажа. Откриването ще бъде съпътствано от мащабна комуникационна кампания с дигитална, радио и външна реклама. "През 2025 г. за първи път Министерството на туризма активно ще промотира и планинския туризъм с последващо голямо събитие в края на юни в сърцето на Родопите", заяви министър Мирослав Боршош.
В рамките на двете събития министерството ще представи основните акценти и приоритети за лято 2025 с фокус върху сигурността, качеството на туристическите услуги и популяризирането на България като предпочитано място за отдих и пътуване през всичките 365 дни в годината.В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините видимостта ще е намалена заради мъгла или ниска облачност. През деня облачността над страната ще е..
На ниво коалиция сме взели решение представените искания на младите лекари като нива на възнаграждения да бъдат удовлетворени, заяви на заседание на парламентарната здравна комисия нейният председател Костадин Ангелов, предаде репортерът на БНР..
Премиерът Росен Желязков отправи покана към крал Чарлз Трети отново да посети България, съобщиха от Министерския съвет. Двамата са разговаряли на кралския прием, организиран по повод Срещата на върха в рамките на инициативата “Берлински процес” в..
На ниво коалиция сме взели решение представените искания на младите лекари като нива на възнаграждения да бъдат удовлетворени, заяви на заседание на..
В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините..
Премиерът Росен Желязков отправи покана към крал Чарлз Трети отново да посети България, съобщиха от Министерския съвет. Двамата са разговаряли на..