Национален протест срещу въвеждането на еврото и с искане за оставка на правителството ще се проведе на 31 май, стана ясно на публична дискусия на тема "Как да спасим лева" в зала 1 на НДК, предаде репортерът на БНР Мария Филева. Датата е избрана заради близостта й с 4 юни, когато се очаква конвергентния доклад за готовността на България да влезе в еврозоната.
Организаторите на протеста – граждански щаб в състав Страхил Ангелов, Петър Волгин, Недялко Недялков, Виктор Папазов и доц. Григор Сарийски, ще изпратят писмо до европейски и световни лидери, които могат да помогнат за каузата им. След тези лидери са американският президент Доналд Тръмп и премиерите на Унгария и Словакия Виктор Орбан и Роберт Фицо.
Ще бъде внесена също така декларация до президента Румен Радев с призив да извади истината за статистическите данни, включително за реалната инфлация у нас.
Снимка: БГНЕС
Зоологическата градина в София има нов обитател – мъжки снежен леопард на 11 години, съобщи БНТ. Той идва от зоопарка Норденс Арк, разположен в област Бохус, Швеция, и се казва Араатан. Преди време от зоопарка в Хелзинки, Финландия, пристигна..
Наполовина са намалели украинските граждани с временна закрила в страната, които са настанени в хотели и други бази по линия на хуманитарната програма за подслон. В момента са 2732 души, а през пролетта са били 5647 души, отчете вицепремиерът Атанас..
Тематична експозиция, посветена на тиквата, е сред акцентите на традиционните "Есенни срещи с растенията" и Дните на есенното плодородие в Ботаническата градина на Българската академия на науките. От 15 до 25 октомври, както и в неделя, 19..
Поредно бедствие, поредни анализи и мерки постфактум от страна на отговорните институции. Опустошителното наводнение, заляло курортното селище "Елените"..
Във вторник , 14 октомври, минималните температури ще са от 5 до 10°, в София – 7°. През денонощието облачността над страната ще се задържи предимно..
Инициативен комитет, начело с историка акад. Георги Марков, предлага на мястото на Паметника на Съветската армия в София да бъде изграден паметник на..