Столичната община декларира, че ще мобилизира целия си ресурс за безпроблемното провеждане на матурите за зрелостниците на 21 и 23 май, съобщи на фейсбук страницата си кметът Васил Терзиев. Вече четвърти ден София е без наземен градски транспорт и в момента се събират подписи за провеждането на безсрочни стачни действия.
Ако синдикатите на транспортните работници решат да рискуват бъдещето на младите хора, общината ще направи всичко възможно, за да осигури безпроблемното придвижване зрелостниците до класните стаи, уверява кметът.
Според публикуваните от Васил Терзиев данни под 1% от учителите в общо 160 училища не са успели да стигнат до работните си места през последните два дни, а около 10% от учениците не са посещавали часовете. От общо около 35 хил. деца близо 25 хил. са били на детска градина или ясла.
"София винаги е показвала, че се мобилизира най-силно, когато е изправена пред предизвикателство. В пълна степен това важи за тези, които се грижат за нашите деца. Училищата, детските градини и яслите неведнъж са демонстрирали, че могат да се справят в извънредни обстоятелства", пише още столичният кмет. Той призова Министерството на образованието и науката да сътрудничи за изработването на план при нужда от превоз на зрелостниците до училищата, в които ще се проведат матурите.
Снимка: БТА
Фестивал на чесъна се провежда на 21 и 22 септември на стадиона в село Долни Раковец, община Радомир, област Перник. Събитието представя традиционното производство на долнораковски чесън. Поради благоприятните почвено-климатични условия..
Фестивал на електромобили Eldrive EV Fest 2025 ще се проведе днес на Морската гара в Бургас. Събитието е посветено на електрическите коли и в програмата му са включени тест драйвове, представяне на нови модели и вечерно светлинно шоу. Посетителите..
В "България днес" на 19 септември слушайте: 04:43 - Надеждите за бъдещето са в училище – специални отличия за подрастващите красиви умове на България 09:49 - Надежда Кула за работата на българското неделно училище "Йордан Йовков" в Букурещ..
В средата на месец септември, традиционно големият християнски празник Кръстовден (14 септември) слага началото на един от най-очакваните земеделски..
Балканът, керамиката и сливовият плод са емблемата на троянския край. А местните знаят как да пазят традициите си. Доказва го и събитието, което бележи..
В брой 64 на предаването слушайте: В българското училище "Аз Буки Веди" в Кьолн вече 19 години възпитават в народознание деца на наши..