Парите в брой в България са над 30 млрд. лева. Асоциацията на българските банки призовава гражданите да ги внесат преди въвеждането на еврото, обясни пред БНР главният секретар на сдружението Джеймс Йоловски.
През юни се очакват положителни оценки от Европейската централна банка и Еврокомисията за готовността на страната за присъединяване към еврозоната, а през юли - окончателното политическо решение. Хората могат да са спокойни. Дори тенденцията е, че е възможно да има леко понижаване на лихвите след присъединяването. Влизането в еврозоната не може да доведе до повишаване на цените на банковите услуги. След като парите бъдат внесени по сметка, може да се направи автоматично и безплатно превалутиране от лев към евро, обясни доц. Йоловски.
В момента наблюдаваме нестабилност и несигурност в световен мащаб, но българската икономика се представя изключително добре, посочи още Йоловски. "Данните за първото тримесечие за растежа на БВП, който превишава 3%, ни нареждат на едно от първите места в ЕС. Нашата безработица е изключително ниска. Тя е под 4%. Гледайки прогнозите на европейските и българските институции имаме доста добра перспектива. Това е още едно препотвърждаване, че мястото на България е в еврозоната", подчерта експертът.
Редактор: Иво Иванов
На официална церемония в Казанлък тържествено беше коронясана 57-ата Царица Роза на града Мария Шамбурова. Спектакълът по коронацията на Царица Роза постави началото на кулминационните дни от Празника на розата в Казанлък. Той ще продължи до 8..
Най-дългата вита баница с рози в страната ще бъде направена в Казанлък. Традиционното събитие наречено "Хлябът на българина" е част от програмата в Празника на розата и се организира за 13-а година. На 7 юни от 12 ч. в археологическия атракцион..
В "България днес" на 6 юни слушайте: 01:44 - Актуална информация от България и света 08:12 - Прогноза за времето у нас и по..
540 мажоретки ще превърнат гр. Пазарджик (Южна България) в истинска сцена на грация, ритъм и цветове. В продължение на два дни (6 и 7 юни) талантливи..
Започна един от най-тачените за мюсюлманите празници – Курбан байрам. Той се свързва с жертвоготовността, прошката и състраданието. Според Сезер..
Салдата по всички левови сметки в банки ще бъдат автоматично и безплатно превалутирани от лева в евро от датата на присъединяване на страната към..