Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Остава хладно за края на май с локални превалявания

Снимка: БТА

В четвъртък минималните температури ще са от 8 до 14°. В София ще е около 9°. През деня още преди обяд ще започне да се развива купесто-дъждовна облачност и на места в Западна и Централна България, а по-късно и в източните райони, ще има кратки валежи. През нощта срещу петък явленията ще продължат. Има условия за локални интензивни извалявания. През деня най-малка е вероятността за валежи в западните райони на Дунавската равнина. Ще остане сравнително хладно за края на май. Максималните температури ще са между 19 и 24°, в столицата ще е около 18°. 

В планините над западните масиви облачността ще е значителна с валежи. В централните и източните масиви ще има кратки валежи, над 2300 метра валежите ще са от сняг. Ще духа умерен до силен северозападен вятър, който през деня малко ще отслабне. Максималната температура на височина 1200 м ще е около 12°, на 2000 м - около 5°.

По Черноморието ще е слънчево. Главно след обяд с развитие на купесто-дъждовна облачност на места ще превали. През нощта срещу петък има голяма вероятност за значителни валежи в района на Бургас. Максималните температури на въздуха ще са от 20 до 24°. Температурата на морската вода е 15-18°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

В петък ще има сутрешно слънце и следобедни валежи над цялата страна, а температурите ще са без съществена промяна.

На Балканите над много райони от полуострова ще бъде облачно с валежи. В страните от Западните Балкани ще е и ветровито, като там на места валежите ще са значителни. Преди пладне в Гърция ще има повече слънчеви часове.

В Атина ще е 25°, в Букурещ ще е 24°, в Белград ще е 20° в Истанбул се очакват до 24°.

В Европа над Испания, Италия и Южна Франция ще е слънчево. Слънчево ще е и в централните и източните райони от Европейска Русия. Над останалата част от континента ще бъде облачно, на много места ветровито и с валежи. В Украйна, Беларус и балтийските страни на места валежите ще са значителни.

В Рим ще е до 30°. В Мадрид се очакват 35°. В Париж ще е до 25°, в Лондон - 22°. В Берлин термометрите ще сочат до 19°. За Москва прогнозата е за 27°.

В Торонто ще е до 19° с облаци и дъжд. В Ню Йорк също ще облачно и до 22°. В Чикаго ще е облачно и до 21°. В Лос Анджелис ще е слънчево до 27°.

Снимка: БТА

Редактор: Иво Иванов

По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Car Speed Show представя екзотични автомобили в София

През почивните дни, 27 и 28 септември, зала Арена 8888 в София е домакин на Car Speed Show 2025. Автомобилното и лайфстайл изложение ще събере на едно място спортни, луксозни и колекционерски автомобили, а също и мотоциклети, яхти и иновативни продукти за..

публикувано на 27.09.25 в 08:40

Световният ден на туризма е повод да попътуваме из България

От 1980 година насам светът отбелязва 27 септември като Ден на туризма. Той е свързан с годишнината от приемането на устава на Световната организация по туризъм през 1970 г. Редица български селища организират специални събития, макар в страната ни..

публикувано на 27.09.25 в 08:05

Велопоход на толерантността Le tour du canal в Пловдив

Велопоходът на толерантността Le tour du canal се завръща на Гребния канал в Пловдив. На 27 септември от 14:00 часа фондация "Ела и ти" подава ръка на хората с увреждания с празник на движението. Събитието ще предостави възможност на всеки участник за..

публикувано на 27.09.25 в 07:35