Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Форум в Русе за ползите от приемането на еврото

Снимка: Община Русе

Конференция, посветена на ползите от приемането на страната ни в еврозоната, ще се проведе днес в Русе, съобщава БТА. В организирания от Областната администрация бизнес форум "Ползи и перспективи от въвеждането на еврото в България"  ще участват президентът Петър Стоянов (1997-2002), областният управител на крайдунавския град Драгомир Драганов, членове на Фискалния съвет.

Икономическите и стратегическите предимства от въвеждането на единната европейска валута за българския бизнес, включително намаляване на транзакционните разходи, повишаване на доверието на инвеститорите и подобряване на цялостната макроикономическа среда, ще бъдат някои от обсъжданите теми.

Съорганизатор на бизнес форума е Русенската търговско-индустриална камара.

Редактор: Диана Цанкова
По публикацията работи: Миглена Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В четвъртък – облачно и дъждовно

В четвъртък, 27 ноември, минималните температури ще са от 3 до 19°, на изток – до 15-19°, а в София – около 6°. През деня ще е облачно и дъждовно, като значителни валежи от дъжд ще има още през нощта в Западна, а през деня и в Централна Южна..

публикувано на 26.11.25 в 19:10

България днес - 26 ноември 2025 г.

В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела Сиракова, завеждащ консулската служба в Ню Йорк, за българската диаспора в САЩ и образователните ни..

публикувано на 26.11.25 в 19:00

Изложба в ЕП представя живота на приемните семейства и осиновителите у нас

В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца и пресъздава емоционални моменти от ежедневието на приемните семейства и осиновителите. Зад всяка..

публикувано на 26.11.25 в 13:04