Бъдните поколения трябва да знаят, че е имало периоди, в които човешките права и достойнство не са стрували нищо. Това подчерта на годишното поклонение в памет на жертвите на тоталитарния комунистически режим в концлагера "Белене" министърът на правосъдието Георги Георгиев, предаде БТА. Министърът подчерта, че това никога повече не трябва да се случва.
Той откри паметна плоча, поставена на административната сграда на затвора в Белене, съобщи Министерството на правосъдието. "Между 1949 г. и 1987 г. комунистическият режим изпрати близо 20 000 лагеристи и политически затворници на о-в Белене. Поклон пред тях и семействата им! Никога повече тоталитаризъм в България!", гласи надписът на символичния мемориал, изготвен по инициатива на Министерството на правосъдието.
Георгиев съобщи, че е задействана процедура на бившия концлагер "Белене" да се придаде необходимия статут като място на историческа памет.
Редактор: Миглена Иванова
В "България днес" на 3 юни слушайте: 01:57 - Актуална информация от България и света 10:16 - Прогноза за времето у нас и по света 15:12 - За театъра, като спътник на младите българи в реалността – разказваме ни за ученическото студио за театър..
В сряда , 4 юни, ще бъде предимно слънчево. Следобед ще се развива купеста облачност и на отделни места, главно в планинските райони, ще превали. В низините ще бъде горещо с максимални температури между 30° и 35°, за София – около 30°. В..
Изготвени са законови промени заради зачестилите пътнотранспортни произшествия, в които участват товарни автомобили. Това обяви вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов след среща с неправителствени организации за пътната..
Нестабилното и непредвидимо време тази пролет с множество резки температурни амплитуди принуди столичани, наред с необичайно плътното за сезона облекло,..
В сезона на абитуриентските балове и в самия край на учебната година през юни поглеждаме към вълненията на младите хора, на които предстои да отворят..
Точно в 12,00 ч. под двуминутен вой на сирени граждани в цялата страна отдадоха почит към паметта на Христо Ботев и на загиналите за свободата на..