Бъдните поколения трябва да знаят, че е имало периоди, в които човешките права и достойнство не са стрували нищо. Това подчерта на годишното поклонение в памет на жертвите на тоталитарния комунистически режим в концлагера "Белене" министърът на правосъдието Георги Георгиев, предаде БТА. Министърът подчерта, че това никога повече не трябва да се случва.
Той откри паметна плоча, поставена на административната сграда на затвора в Белене, съобщи Министерството на правосъдието. "Между 1949 г. и 1987 г. комунистическият режим изпрати близо 20 000 лагеристи и политически затворници на о-в Белене. Поклон пред тях и семействата им! Никога повече тоталитаризъм в България!", гласи надписът на символичния мемориал, изготвен по инициатива на Министерството на правосъдието.
Георгиев съобщи, че е задействана процедура на бившия концлагер "Белене" да се придаде необходимия статут като място на историческа памет.
Редактор: Миглена Иванова
Поредните наводнения по Черноморието са в резултат от безконтролно застрояване, унищожена природна среда и институционално бездействие, се казва в декларация на Камарата на архитектите в България. Според професионалната организация..
“Всички страхове от въвеждането на еврото ще бъдат преодолени още един-два месеца след 1 януари 2026 година, след което ще ни остане да комбинираме ползите”. Това заяви вицепремиерът Томислав Дончев на информационна среща за въвеждането на еврото..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на шествие по бул. “Цар Освободител” до площад “Орлов мост”. Очаква се демонстрацията да блокира част от..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи..