Папа Лъв XIV се появи снощи във Ватиканските градини с омофора, дар от премиера Росен Желязков при неотдавнашната му визита във Ватикана по случай 24 май – Ден на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, съобщиха от Католическата църква в България.
На литургическата одежда, изработена от българката Нина Димитрова, са изобразени символи с дълбок духовен смисъл – кръст, роза, както и Светите апостоли Петър и Павел.
Водачът на Римокатолическата църква постави българския омофор по случай празника на Посещението на Дева Мария при родственицата й Елисавета, съобщава БТА.
Снимка: Димитър Русков
Редактор: Диана Цанкова

В "България днес" на 21 ноември слушайте: 05:40 Актуално за България и сънародниците по света 15:25 Църковен Календар – честваме големия християнски празник Въведение Богородично и Ден на православната християнска младеж и..
В събота минималните температури ще са от 9 до 14°, в София ще е около 9°. Сутринта ще има мъгла и влошена видимост над котловините и полетата в Западна България. През деня ще има променлива облачност, по-значителна над северните райони, следобед и над..
Доказаната във вековете толерантност на българския народ е гаранция срещу ксенофобията и антисемитизма, които нямат корени в нашето общество. Това заяви президентът Румен Радев на среща в София с Ан-Софи Себан-Бекаш, вицепрезидент за Европа на Американския..
Седемнадесетият пореден празник на младото вино в Пловдив беше открит официално на 21 ноември . Виненият маратон, който ще продължи през целия уикенд..
Охранителни камери заснеха мечка в жилищен квартал на град Карлово преди дни. Хищникът е сляз ъл до къщите в северната част на града и се е..
Дни на турската култура ще се проведат на 22 и 23 ноември в Културен център "Двореца" в Балчик. Събитието под мотото "Посоки Турция" се осъществява с..