Президентът Румен Радев и вицепрезидентът Илияна Йотова ще участват тази вечер в отбелязването на 149-ата годишнина от подвига на поета и революционер Христо Ботев и неговата чета, което ще се състои във Враца, съобщиха от прессекретариата на държавния глава. На тържествения ритуал са поканени също председателят на Народното събрание Наталия Киселова и вицепремиерът Атанас Запрянов.
В 21,00 ч. на площад “Христо Ботев” държавният глава ще произнесе слово по повод Деня на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България. След това ще бъде проведена тържествена проверка-заря с участието на военнослужещи от 10-и механизиран батальон – Враца и Представителния военен духов оркестър на Сухопътните войски.
Пари за нови подводници няма, каза министърът на отбраната Атанас Запрянов. Затова и в проектите за инвестиции в отбраната до 2032 г. няма планове за купуването - било то втора ръка или на малки подводници, допълва и началникът на отбраната адм. Емил..
На официална церемония в Казанлък тържествено беше коронясана 57-ата Царица Роза на града Мария Шамбурова. Спектакълът по коронацията на Царица Роза постави началото на кулминационните дни от Празника на розата в Казанлък. Той ще продължи до 8..
Най-дългата вита баница с рози в страната ще бъде направена в Казанлък. Традиционното събитие наречено "Хлябът на българина" е част от програмата в Празника на розата и се организира за 13-а година. На 7 юни от 12 ч. в археологическия атракцион..
За по-малко от денонощие 75-имата възрастни, открити заключени в обекти в строзагорското село Ягода, са настанени в услуги с подходяща за състоянието им..
Още един незаконен дом за възрастни хора беше открит – този път в село Говедарци край Самоков. При него също има съмнения за антихуманно отношение..
До 12 години затвор грози участниците в издевателства над възрастни хора в старозагорското село Ягода, съобщи БГНЕС. Районният съд в Казанлък утре..