В хотелите по Северното Черноморие се срещат служители от страни членки на Европейския съюз, съобщи за БТА Димитър Димитров, председател на структурата на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация в Добрич. Най-често те идват от Румъния, Испания и Германия и застават на рецепциите заради езиковите си познания.
"Северното Черноморие започна да се събужда, имаме повече петзвездни хотели и предлагаме по-качествено и висок клас обслужване", каза Димитър Димитров.
Според него хотелите и комплексите отпускат все по-привлекателни заплати. Няма позиция в бранша, която да взема по-малко от 2 хил. лв. брутна заплата, увери той. Въпреки това липсата на кадри остава голям проблем.
"Трудно се намира квалифицирана и качествена работна ръка от България", признава Димитър Димитров. Чуждестранните работници – основно от Киргизстан, Узбекистан и Бангладеш, пък бавно получават визи. Все пак Димитър Димитров остава оптимист за летния сезон.Снимка: БТА
Редатор: Диана Цанкова
В сърцето на Розовата долина, в подножието на Стара планина и Средна гора, за 26 път се провежда Празникът на калоферската дантела. Палитрата от събития е богата – гостите на двете подбалкански градчета, Карлово и Калофер, са свидетели на..
Монументът на връх Бузлуджа – символ на социалистическата епоха в българската история и "звезда" сред любителите на dark туризма , за пореден път е сцена на фестивал с модерен дух и кауза. За пета година OPEN BUZLUDZHA предлага завладяващо..
В историческата местност Петрова нива в Странджа днес ще бъде отбелязана 122-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание. Честването се провежда под патронажа на държавния глава и в събитието ще участва и президентът Румен Радев, съобщиха от..
През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение..
Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г.,..
В "България днес" на 15 Август слушайте: 01:55 – Актуално от България и сънародниците по света 14:00 – Православен църковен..