Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Разходите за пенсии са се увеличили с над 1 млрд лева

Снимка: БГНЕС

Общата сума на приходите по консолидирания бюджет на държавното обществено осигуряване (ДОО) към май 2025 г. са със 742,9 млн. лв. повече, в сравнение със същия период на 2024 г, съобщи БГНЕС, като цитира НОИ. В сравнение със същия период на миналата година, разходите бележат увеличение с 1 155,8 млн. лв. В общите разходи, най-голям дял заемат пенсиите, които са се увеличили с 12,9% и възлизат на 1 101,1 млн. лв. 

Броят на пенсионерите за май 2025 г. се е увеличил с 13 471 (0,7%) в сравнение със същия месец на 2024 г. Средният месечен размер на пенсията на един пенсионер е 931,94 лв. или със 102,22 лв. (12,3%) по-висок спрямо година по-рано.

Редактор: Дарина Григорова
Снимка: БГНЕС

По публикацията работи: Десислава Семковска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Пловдивско Певческо Дружество

Пловдивският хор "Ангел Букорещлиев" пее в Брюксел

В Световния ден на музиката членовете на Пловдивското певческо дружество "Ангел Букорещлиев" стегнаха куфарите и се отправиха към Брюксел. Там, на 2 октомври от 19:00 ч., на най-стария светски хор в България му предстои да изнесе..

публикувано на 01.10.25 в 15:21

Единни в успеха – хиляди българи в еуфория при срещата с волейболните национали

"Подобаващо за това, което момчетата направиха, за заряда, с който ни дариха, за това, че ни припомниха, че трябва да се радваме на нашите общи успехи – спортни и всякакви други. За това, че заедно можем да постигнем чудеса, независимо дали..

публикувано на 01.10.25 в 15:15

63 малки и средни фирми ще получат средства за киберсигурност

63 български фирми ще получат финансова помощ по процедурата "Подкрепа за подобряване на киберсигурността в малките и средни предприятия в Република България", съобщиха от Министерството на електронното управление.  Финансирането ще е 100%..

публикувано на 01.10.25 в 15:13