Фондация "За утре" стартира проекта "Да творим заедно", събиращ младежи от Албания, Литва и България и техни връстници със специални потребности, съобщи БТА. Дейностите са финансирани по програма "Еразъм плюс" и са насочени към социалното и професионално включване на младежи с интелектуални затруднения посредством методите и възможностите, които дават различните форми на изкуството.
В "България днес" на 4 август слушайте: 05:00 - Актуално от България за сънародниците по света 09:30 - Защо всяко лято горските пожари ни "изненадват" – разговор с Никола Рахнев, създател на Гората.бг 23:00 - "Иглика Килим Фест" като..
Във вторник минималните температури ще са от 15 ° до 21°, в София 15°. През деня ще е слънчево. Над Западна и Централна България, ще се заоблачава и на много места ще има краткотрайни валежи, главно в планините временно интензивни и с гръмотевици...
Общественици настояха държавата да заеме позиция за ситуацията в Газа . "Докато в Международния съд на ООН върви дело по обвинения в геноцид, България няма моралното право да мълчи или да се крие зад процедурни формулировки . Напротив – страната ни е..
България се утвърди като водеща дестинация за дигитални номади в Източна Европа с най-бързия интернет в региона – над 100 Mbps дори в някои планински..
Български ученици спечелиха два златни и два сребърни медала от най-престижното световно състезание по информатика в света . В 37-ото издание на..
Общественици настояха държавата да заеме позиция за ситуацията в Газа . "Докато в Международния съд на ООН върви дело по обвинения в геноцид, България..