Над 70 представители на български неделни училища зад граница, университетски преподаватели и експерти от Министерството на образованието и науката се събират във Велико Търново за годишната конференция на Асоциацията на българските училища в чужбина (АБУЧ).
Великотърновският университет "Св. св. Кирил и Методий" е домакин на проявата, в която ще се обсъждат в продължение на три дни (22-24 юли) актуални въпроси на българските просветни средища по света.
Форумът започва днес следобед с Общо събрание на АБУЧ, а официалното му откриване е утре, 23 юли, от 9:30 часа. Очаква се приветствие към участниците да отправи вицепрезидентът Илияна Йотова, а специален гост ще бъде писателката Здравка Евтимова, съобщи за Радио България доц. д-р Адриана Любенова, член на Управителния съвет на АБУЧ.
Вижте още:
Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол. Работилницата е отворена в рамките на превърналата се в традиция лятна школа. От калени паници и..
Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп причини да изберем Западните Родопи, и по-специално района на град Ардино за своя лятна..
Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По време на 45-ото издание на събитието, от 4 до 6 ноември т.г., България ще се представи с рекордно..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта,..
Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По..
В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По..