Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

17.10.2015г.14.00-17.00ч., "Арт сезони" с Любима Бучинска

Ованес Торосян

14.00 - 17.00 часа

Водещ: Любима Бучинска

Акцентите в предаването:

Сюжети от Кюстендил и Перник:  Елица Иванова за 16-ото издание на Зонална изложба „Струма”, която се открива в събота в галерия „Владимир Димитров-Майстора” в Кюстендил; Елена Тамакярска за наградите на Националния конкурс за поезия на името на Константин Павлов в Перник;

Изненадите на VII-ия Национален студентски фестивал – интервю с проф. Йордан Гошев, декан на Факултета по изкуствата в Югозападния университет „Неофит Рилски”;

Иван Милушев с награда за живопис от Зонална изложба „Струма” 2015 – разговор с художника, който е и директор на Градската художествена галерия в Благоевград;

Ованес Торосян между Треплев от Чеховата „Чайка”, руската екзистенциална тъга и взирането в подземните светове на Ървин Уелш – среща с един от най-успешните млади български актьори след премиерата на „Състояние на нацията” от Уелш тази седмица, най-новия спектакъл на театър „Реплика”;

„Синът” ... заслужено признание – интервю с режисьора Христо Симеонов, възпитани на Югозападния университет, който получи Златна роза за късометражен филм на фестивала във Варна;




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

„Ефир за приятели“ с Лалка Радкова

Световен ден на приятелството. Създадоха фонд „Култура“ в община Кочериново. Какви културни събития ще бъдат част от живота на местните хора? Ива Черногорска, заместник-кмет на общината. Музикални поздрави. 

публикувано на 30.07.25 в 14:00

"Сюжети от деня" с Биляна Славчева

„Потребителска кошница“ Тазгодишната реколта от мед вече е в бурканчетата. Доволни ли са от добивите пчеларите, на каква цена ще се продава меда от новата реколта, ще получат ли подпомагане стопаните, заради неблагоприятните климатични условия в началото на пролетта? Отговорите на тези и други въпроси ще потърсим от Ралица Петкова, пчелар от..

публикувано на 29.07.25 в 13:44

“Събуди деня” с Давид Калпачки

ЕВРАНЕТ ПЛЮС: Дългосрочният бюджет на ЕК 2028-2034: амбицията срещна острите критики на политическите сили в Европа България – най-засегната от пожари страна в ЕС за последните две години, a щетите се изчисляват на над 2,5 милиона евро. В 90–95% от случаите причината за пожарите е човешка небрежност - темата коментираме с климатолога Атанас..

публикувано на 29.07.25 в 13:41

„Ефир за приятели“ с Лалка Радкова

Репортаж на Ива Сеизова за пожара в района на Струмяни. „На територията на НП „Рила“  няма зони за палене на огън“ – Стефан Кирилов, главен експерт. 135 г. от смъртта на Ван Гог. Музикални поздрави.

публикувано на 29.07.25 в 11:48

"Сюжети от деня" с Мариана Попова

Какво се случва с трафика през Кресненското дефиле, след като АПИ пое ангажимент да увеличи времетраенето на зеления сигнал на светофарната уредба в Кресна – Петър Петров, зам. кмет на община Кресна. Има ли промяна в придвижването през Кресненското дефиле след мерките, които взе ръководството на община Кресна и АПИ, ще ни каже автобусният..

публикувано на 29.07.25 в 09:00

"Събуди деня" с Латинка Павлова

Сандански с препоръки към жителите заради задимяване от пожара край Илинденци – говори Албена Бугаринова, експерт „Връзки с обществеността“ град Сандански. РИОСВ - Благоевград с информация за нивата на фините прахови частици в Благоевградска област.  Жители на село Рашка Гращица заплашват с гражданско неподчинение заради липса на вода –..

публикувано на 29.07.25 в 05:00

"По първи петли" с Давид Калпачки

Станаха ясни победителите от Националния литературен конкурс “Владимир Караджов” - разговор с Владимир Караджов от Благоевград, създател на конкурса, писател и преподавател в ЮЗУ. Първата детска книга за Васил Левски, издадена през 1924 г., ще бъде преиздадена и дарявана на училища, читалища и библиотеки в България - разговор с Николай Тончев,..

публикувано на 29.07.25 в 03:00